CLSD2011: Iasiul si-a desemnat castigatorii. Urmeaza Bistrita Nasaud!

Weekend-ul trecut, liceenii din Iasi au fost cei care si-au infrant emotiile si au urcat pe scena Cupei Liceelor la Street Dance 2011, reprezentantii Liceului Teoretic Miron Costin, Liceului teoretic Ion Neculce si cei ai Liceului Teoretic Vasile Alecsandri vor veni pe 12 martie la Bucuresti pentru Marea Finala Nationala. Sambata, 12 februarie, este randul Bistritei-Nasaud sa-si desemneze cele mai tari trupe de street-dance!

Intr-un spectacol urban, programat sa inceapa la orele 17:00 la Sala Polivalenta din Bistrita, sase crew-uri vor incerca sa convinga juriul ca merita sa-si reprezinte judetul in Marea Finala Nationala a celei mai cool competitii intre licee.

Fiecare trupa inscrisa va sustine, in cadrul etapei locale Bistrita-Nasaud, un show tematic propriu si un crew battle.

Sponsori ai evenimentului: Canyon (www.canyon-tech.com), ACA-Demia Group (www.aca-demia.ro), School Friendly (www.schoolfriendly.ro), Laser Maxx (www.lasermaxx.ro), Hollywood Multiplex (www.hmultiplex.ro), Dor de Bucovina (www.dordebucovina.ro), Kangol, Jukebox Travel (www.jukeboxtravel.ro), Street-Art (www.street-art.ro), AVON (www.avoncosmetics.ro), agaphoto (www.agaphoto.ro), Fundatia Tineri pentru Tine (www.y4y.ro), OneBeat Fashion, OneBeat Events, OneBeat Casting, StreetDance Camp 2011 (www.dancecamp.streetdance.ro).

Parteneri media: Music Channel (www.1music.ro), Radio 21 (www.radio21.ro), www.220.ro, Sapte Seri (www.sapteseri.ro), Teen Press (www.teenpress.ro), Status Pimp (www.statuspimp.ro), www.metropotam.ro, www.monden.info, Elevate (www.elevate.ro), www.calificativ.ro, www.anyplace.ro, www.tillate.com, www.hipmag.ro, www.radardemedia.ro, www.sofresh.ro, www.bronews.com, www.evenimente-bucuresti.ro, www.hiphopbog.ro, www.onlinestudent.ro, www.escoala.ro, www.diseara.ro, www.viatadeliceu.ro, www.presainblugi.com, www.scolidans.ro, www.UZR.ro, www.infodance.ro, www.dancenews.ro, www.musichat.ro, www.nextparty.ro .